loading...

شایعه عدم پخش سریال اتاق عمل + تکذیبیه

شایعه عدم پخش سریال اتاق عمل + تکذیبیه

سریال اتاق عمل,پشت صحنه سریال اتاق عمل

چند روزی هست که شایعاتی در رسانه ها مبنی بر توقیف سریال اتاق عمل به کارگردانی مهران مدیری به گوش می رسد که دلیل آن را پرداختن به معضلات اجتماعی و گرفتن زیرمیزی پزشکان و پرداخت هزینه های هنگفت توسط بیماران و همچنین تغییر شبکه پخش سریال عنوان شده است.

سریال اتاق عمل,پشت صحنه سریال اتاق عمل

دلیل توقیف ساخت سریال اتاق عمل

اصل ماجرا توقیف ۲۰ روزه سریال اتاق عمل حساسیت موضوعی قشر پزشکان در جامعه است و به همین دلیل در متن و دیالوگ های سریال بازبینی هایی صورت گرفت و در چند روز آینده کار ضبط سریال مجددا از سر گرفته می شود و چیزی به عنوان توقیف از سوی مدیریت صدا و سیما موضوعیت ندارد. روابط عمومی سریال هم در این رابطه اطلاعیه زیر را منتشر کرده است :
به نام خدا
به دلیل تغییراتی در متن و محتوای سریال اتاق عمل، ضبط این سریال به مدت ۲۰ روز متوقف شد که با بازنویسی و تغییراتی در متن و اجرا، ادامه تولید این سریال از هفته آینده شروع خواهد شد.سریال طنز «اتاق عمل» در ۹۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای برای پخش روتین شبانه تهیه و تولید می‌شود و خلاصه داستان این سریال درباره اتفاقاتی است که در اتاق عمل بیمارستانی رخ می‌دهد و…

سریال اتاق عمل از کدام شبکه تلویزیون پخش میشه؟

پیش از این قرار بود سریال اتاق عمل از شبکه تهران پخش شود ولی این روزها با تغییر معاونت سیما و آمدن اصغر پورمحمدی شنیده شده است که سریال اتاق عمل قرار است از شبکه سه سیما پخش شود به هرحال تعیین پخش سریال از کدام شبکه‌ سیما توسط معاونت سیما انجام می‌شود و تا زمان پخش آن گمانه زنی های زیادی وجود دارد.

 

دلیل پخش نکردن سریال اتاق عمل

در اتاق عمل مهران مدیری فعلا توسط وزارت بهداشت قفل شده است و ورود بیماران خوش خنده به این سریال ممنوع و ظاهرا بعضیا تمایلی به بازشدن بیمارستان حاشیه ندارند.
به نقل از بانی فیلم در حالی توقف سریال مهران مدیری وارد هفته سوم می شود که این قضیه برخلاف شروع تولید سریال که سر و صدای زیادی کرده بود همچنان در سکوت خبری به سر می برد. بعد از آن که  خبر آماده شدن ۶ قسمت سریال از زبان رئیس شبکه پنج اعلام شد شایعاتی مبنی بر پایین بودن کیفیت سریال شروع شد تا اینکه نامه رئیس کل سازمان نظام پزشکی به معاون سیما منتشر شد.
پزشکان این باز یک قدم جلوتر آمدن و قبل از شروع سریال اعتراض را پیش گرفتند پیش از این بعد از پخش سریال ها این اتفاق می افتاد که در مورد سریال ساختمان پزشکان سورش صحت با برخی ممیزی ها مشکل حل شد حتی مهران مدیری خودش در مرد دوهزارچهره هم با پزشکان هم نیروی انتظامی و حتی با بازیگران شوخی کرد ولی این همه واکنش منفی در پی نداشت. این نوع واکنش وزارت بهداشت در نوع خودش بی نظیبر یا کم نظیر است. وزیر بهداشت هم در حاشیه نشست معاونان آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: «آقای مدیری از هنرمندان توانمند کشور است و خوشحالم که لبخند را بر لب مردم می نشاند و مردم در این روزها نیاز به خندیدن و خوشحال بودن دارند». او در پایان نیز «دیوار جامعه پزشکی را کوتاه» دانست تا به طور غیر مستقیم، مخالفت خود را با ساخت مجموعه ای طنز با محتوای پزشکی اعلام کرده باشد.

 مشکل سریال اتاق عمل چیست؟

تیم نویسندگان مدیری لوکیشن اصلی سریال رد اتاق عملی در بیمارستان حاشیه قرار دادند تا از هم ابتدا فانتزی بودن و طنز بودن داستان در چشم باشد و با انتخاب مهران غفوریان به عنوان بازیگر اصلی که سابقه کمدی اش در ذهن مردم به خوبی جای دارد ماهیت طنز بودن سریال شدید تر شد و همه این ها برای این بود که بفهماند همه چیز در فضای طنز رقم خواهد خورد.

هر اتفاق و حاشیه ای اگر در بیمارستان حاشیه رخ دهد ، حتما نباید مشابه حقیقی داشته باشد پس درک نامه دکتر علیرضا زالی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با عنوان لزوم در محوریت قرار دادن مفهوم «اعتماد» در حوزه سلامت در این سریال و سایر تولیدات رسانه ملی مطرح شده، اصولاً موضوعی مرتبط با مقوله اثر طنز نیست. این بی ربطی را می توان در سایر بندهای این نامه نیز کمابیش مشاهده کرد. آنجا که بحث اهمیت «طرح تحول نظام سلامت»، «مدیریت برداشت های اجتماعی پیرامون حوزه سلامت» و… نیز پیش کشیده شده است. مواردی که اصولاً نباید به عنوان اهرمی برای ممیزی کار هنرمند علم شوند و مسئولیت آنها بیشتر بر عهده مسوولان است.
با همه این توصیفات بهتر است مدیری یا دوباره تلوزیون رو بیخیال شود و به شبکه نمایش خانگی برود یا به سرزمینی دورافتاده و تخیلی چون برره متوسل شود!

وضع فعلی تولید سریال اتاق عمل

کار تولید مجموعه اتاق عمل تا لحظه مخابره این خبر همچنان متوقف است و با توجه به اطلاعیه روابط عمومی اش مبنی بر احتمال پیگیری تولید در روزهای آتی همچنان نمی توان امیدی به تولید مجدداش داشت و به نظر می رسد با فشار وزارت بهداشت جلوی ساخت این سریال گرفته شده و مسئولان این وزارتخانه تمایلی به تولید و نمایش این سریال ندارند. به ویژه حضور مهران مدیری به عنوان کارگردان پتانسیل جذب مخاطب را به حد زیادی بالا می برد.
از نمونها های این شکلی میتوان به سریال «کلانتری ۹۹» سعید عالم زاده در اوایل دهه ۸۰ اشراه کرد که نیروی انتظامی اجازه پخش آن را نداد و منجر به بایگانی شدن سریال شد. این روزها اتاق عمل مهران مدیری چراغش خاموش است و فقط گروه نویسندگان به بازنویسی متن ها مشغول هستند تا امید برای ادامه تولید سریال خاموش نشود.
شایعاتی مبنی بر انتقال سریال از شبکه پنج به شبکه ۳ نیز بر خاموشی لوکیشن اتاق عمل سایه انداخته و حتی برخی سرنوشت سریال قهوه تلخ را برای اتاق عمل در سر می پرورانند که مدیری را مجبور کند تا اتاق عمل را در شبکه خانگی و بدون سانسور پخش کند.

تاکنون ۶ نظر ثبت شده است.

 • اصولا مردم ایران جنبه شوخی و خدای نکرده انتقاد رو ندارن چه دکتر باشن چه بی سواد . از بس که عادت داریم بگیم همه چیز ارومه و ما خیلی خوبیم، تلوزیون ایران تا وقتی عرضه حمایت از بهترین های خودش رو نداره نباید از مردم انتظار جذب شدن داشته باشه..

  پاسخ

 • باز مسخره بازی های اینا شروع شد
  بابا اینا کلا با مدیری مشکل دارن نه سریالاش

  پاسخ

 • از یک دکتر… ایشان باید بداند که حد خود را حفظ کند جراحی که عمر خود را میگذارد و ۱۵سال زحمت میکشد وخودم در۳۷سالگی جراح شدم باید دستش بوسیده شود نه اینکه مسخره شود احترامی که در کشوری مثل امریکا برای یک دکتر دارند بسیار زیاد است در حالی که همه میگند که بزشکی در ایران فقط خوبه و بیشتر ایرانی ها فقط در صدد بد جلوه دادن بزشکی اند چون حسود اند یک مهندس که الان همه مهندس اند چون با رتبه ی ۸۰۰۰۰کنکور یا بیشتر هر مهندسی در دانشگاه ازاد یا سراسری شهرستان قبول اند لذت می برند زمانی که به بزشکی بی احترامی میشود این را دیدم که میگم چون میبیند که من در این سن که رسیدم ۲عدد بورشه دارم و تا اخر عمر به اینا نمی رسه حرصش میگیرد این اقا هم همینه دیده جراحا در امد بالایی دارند (البته فکر نکنید در ایران بلکه در همه جا مثل امریکا )فکر میکند همه با زیر میزی به اینجا رسیدند اما خیلی ها هستند که به روستا ها میروند ومردمی که نیاز به جراحی دارند را جراحی رایگان میکنند

  پاسخ

 • اینا همش واقعیات جامعه است و به نظر من باید با طنز این واقعیات به اجرا در آید و این توهین ی است از سمت جامعه ی پزشکی به مردم .

  پاسخ

 • خیلی سایت خوبیه

  پاسخ

 • به نظر من که نباید سریال رو قطع میکردن

  پاسخ

کلیه حقوق برای تازه نو محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم

Templates By Amazing.iR © 2016

website stats